Saça herhangi bir zararı var mı?

 

 

Fixplant Saç Fiberleri %100 bitkiseldir.  Rayon ipeğinden oluşmaktadır. Hayvansal proteini (kıl) içermez. Dermatolojik ve mikrobiyolojik bütün testleri yapılmıştır ve hiçbir yan etkisi olmadığı raporlarla kanıtlanmıştır.

 


 

Minoxidil gibi saçın yeniden çıkmasını sağlayacak formüllü ürünlerle beraber Fixplant kullanılabilir mi? 

Evet, Bu özel fiberler hiçbir toksin madde içermez ve başka hiçbir ürünü veya kullandığınız diğer Tropikal formülleri olumsuz yönde etkilemez. Fixplant sadece kozmetik olarak hazırlanmaktadır.

 


 

Kıyafet veya yastık kılıfında leke bırakır mı? 

Hayır. Fiberlerimiz %100 boyaya dayanıklıdır bu nedenle kıyafetlerinize, çarşaflarınıza veya saç derinize herhangi bir iz bırakmaz. Herhangi bir yüzeye fiber dökülmesi durumunda, fiberleri kuru elle silkeleyebilirsiniz.

 


 

Saçlarım kırlaşmaya başladı. Fixplant benim saçıma da uygun mudur? 

Evet uygundur. Önce saçınızın doğal rengini (örn: siyah, kahverengi, sarı, vs.) kullanın, daha sonra gri (veya beyaz) fiberlerin olduğu kutudan biraz kullanın. Fiberler tamamen kurudur ve mükemmel bir şekilde diğerleriyle kaynaşacaktır. Bu yöntem diğer renk kombinasyonlarıyla da kullanılabilir. (örn: gölgeli saçlarda)

 


 

Renk seçimini nasıl yaparım?

 Saçınızın rengine en uygun rengi bulmak için size verilen renk kartelâsını kullanın. Kuaförünüzden ya da satın alacağınız yerdeki uzmandan yardım alabilirsiniz. Unutmayın, farklı kombinasyonlar için renkleri rahatlıkla birbiriyle karıştırabilirsiniz (örn: hafif kırlaşmış saçlar veya gölgeli saçlarda)

 


 

Seçtiğim renk saç rengime tam olarak uymazsa ne yapabilirim? 

İlk defa kullanıyorsanız, size uygun rengi seçmenin kolay olmayacağını tahmin edebilirsiniz. Durum böyleyse, bizimle iletişime geçin uzmanımızla size uygun rengi belirleyelim daha sonra Fixplant kutusunu bize geri gönderin ve herhangi bir ücret almadan size başka bir renk gönderelim.

 

 


Uygulandıktan sonra saçlarımı tarayabilir miyim?

 Evet ama seyrek dişli bir tarak kullanın. Tarama işlemini saçları ayrıştırmak için değil, hafifçe şekillendirmek için yapın. Birçok kişi saçlarına istedikleri sekli elleri ve parmaklarıyla veriyor bizde bu yöntemi tavsiye ediyoruz.

 


 

Fixplant ile birlikte jöle gibi başka saç ürünleri kullanabilir miyim?

 En iyi sonucu elde etmek için Fixplantı kuru saça uygulayın. Şekillendirme ürünü kullanmanız gerekiyorsa, önce saçınızı şekillendirin, daha sonra fiberleri uygulayın. Saça ıslak görünüm kazandıran jöle/briyantin gibi ürünler fiberlerin birbirine yapışmasına neden olarak saça uyum sağlamasını engelleyebilir.

 


 

Uygulandıktan sonra saç kurutma makinesi kullanabilir miyim? 

Fixplant kullanmışsanız,  rüzgâr veya saç kurutma makinesi fiberlerin çıkmasına neden olmaz, ancak Fixplant  kuru saça uygulandığı için saç kurutma makinesi kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

 


 

Fiberler yerinden çıkar mı? 

Doğru uygulanırsa, Fixplant’ın yerinden çıkmayacağından emin olabilirsiniz. Önerimiz, bir katman fiber uygulandıktan sonra bunları sabitlemek için üzerlerine 5/6 kere Fixplant Fixator sıkın. Daha fazla hacim kazandırmak için bu işlem tekrar edilebilir.


 

Fixplant renk seçenekleri nelerdir?

 

Fixplant 11 renk seçeneğine sahiptir.  Siyah, Koyu Kahve, Orta Kahve,  Açık Kahve, Sarı, Koyu Sarı, Kızıl, Koyu Kızıl, Gri, Koyu Gri, Beyaz.