Son zamanların en önemli problemi saç dökülmesi ve seyrek saç sorunu!

 

Geçmişten günümüze başta erkekler olmak üzere birçok insanın en önemli problemi saç dökülmesi ve seyrelen saçlar sonucunda oluşan kellik sorunudur.  Bu görüntüyü ortadan kaldıracak birçok çözüm yolu denenmiştir.  Başta saç ekimi olmak üzere çeşitli ilaçlar, şampuanlar ve bitkisel yöntemler ile bu sorun ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır.

 

Son yıllarda saç tozları bu soruna çözüm olarak üretilen ürünlerin başında gelmeye başlamıştır. Üstelik bu çözüm kellik, saç dökülmesi, seyrek saç görüntüsü gibi sorunlar yaşayan insanların ilgisini çekmiş ve bir süre sonra vazgeçilmez saç gürleştirici ürünler haline gelmiştir.

 

Genel olarak toppik saç fiberi ya da topik saç tozu olarak bilinen bu ürünlerin çeşitli markalarca piyasaya sürüldüğü bilinmektedir. Toppik, fixplant toppik, luisbien toppik, hsr toppik, dermmatch toppik, k-max toppik, topaxx toppik vb. markaların çoğu saç fiberleri üzerine çeşitli ürünler sunmuş ve seyrek saçlara çözüm arayışına girmişlerdir. Bu ürünlerin bazıları keratin, bazıları hayvansal, bazıları ise bitkisel içeriklere sahiptir.

 

En çok bilinen saç fiberlerini şu şekilde sıralamak mümkün;   

 

Toppik Saç Tozu:Toppik Saç Tozunun içeriği keratinden oluşmaktadır. Toppik saç tozlarının ilki olarak bilinir. Toppik uygulama yapıldıktan sonra seyrek bölge keratin lifleri ile kapatılmış olur. Toppik saç tozu bugün en çok reklam veren firmadır bu yüzden fiyatı oldukça pahalıdır.Toppik saç fiberi fiyatının yüksek olması ve alternatif ürünlerin çoğalmasından dolayı insanlar tarafından daha az tercih edilmeye başlamıştır. Ayrıca toppik  internet üzerinde farklı satış sitelerinde çokça taklit ve sahte ürünü bulunduğu için, toppik saç tozu alınırken seçkin eczaneleri ve resmi sitesi tercih edilmesi için dikkat edilmesi gerekmektedir.

            

FixPlant Saç Fiberi:  Fixplant toppik Saç Tozunun içeriği ipek fiberlerinden oluşmaktadır. Fixplant toppik son yıllarda oldukça yükselişe geçmiş ve tercih edilen bir üründür. Fixplant Saç Fiberi Toppik markasına eşdeğer kalitede bir üründür. Fixplant Saç Tozu 11 renk seçeneğine sahiptir. Fixplant Saç Fiberinin fiyatı toppik saç tozuna göre daha uygundur. Fixplant Saç Fiberinin en önemli özelliği doğal renk uyumu ve saç tellerine tutunarak saç dibine çökmemesidir. Fixplant İpek flementlerden oluşan bitkisel bir saç fiberidir. Fixplant saç tozu sahasını yoğun takip ve markaj sayesinde taklit ve sahte ürünü bulunmamaktadır. İnternet üzerinden satışı olan Fixplant resmi satış bayilerinden ve seçkin eczanelerden temin edilebilmektedir.

 

 FixDeep Yeni Nesil Saç Tozu: Fixdeep yeni nesil saç gürleştirici toppik, slikonize talktan oluşan bir kapatıcıdır. Fixdeep Yeni Nesil Toppik’in en önemli özelliği suda çıkmamasıdır. Fixdeep DermMatch ile benzer bir yapıya sahiptir fakat fiyat olarak Dermmatch’a göre çok daha uygundur. Fixdeep, FixPlant markasının satışa sunduğu saç kapatıcı üründür. Fixdeep Saç Gürleştirici Toppik sudan kesinlikle etkilenmez.Fixdeep Saç dibini eşsiz bir şekilde kapatır ve gür bir görüntü oluşturur. FixPlant ile FixDeep’in bir arada kullanılması önerilmektedir.

 

 

DermMatch Saç Kapatıcı: Dermmatch suda çıkmayan özelliği sayesinde insanların ilgisini çektiği görülmektedir.  Saç tozu kullananların en büyük sıkıntısı mevsimsel değişimlerde sonbahar – kış mevsimlerinde  (yağmur, kar, rüzgâr)  yaz mevsiminde (terleme, denize ve havuza girme) ortaya çıkmaktadır. Dermmatch bu soruna çözüm olarak piyasaya çıkarılan kremsi kapatıcıdır. Fakat Dermmatch fiyatının yüksek olması insanların bu ürüne yönelmesini zorlaştırmaktadır.

 

 

LuisBien Saç Gürleştirici Sprey: LuisBien Saç Gürleştirici Sprey’in içeriği aeresol bazlıdır. LuisBien son dönemlerde piyasaya sunulmuş kapatıcı saç spreyidir. LuisBien ilk zamanlar suda çıkmayan özelliği ile baya rağbet görmesine rağmen yağmur ve rüzgârda boya şeklinde akma durumu söz konusu olduğu için bugünlerde fazla tercih edilmeyen bir saç toppiği olarak karşımıza çıkmaktadır.

   

FixWhite Toppik Beyaz Kapatıcı:  FixPlant markasının satışa sunduğu bir diğer ürün FixWhite saç kapatıcısıdır. Fixwhite koyu renk saç rengine sahip kişilerin saç, sakal, bıyık ve faullerini kapatmak amacıyla üretilmiş özel formülü sayesinde anında saçların doğal halini almasını sağlamaktadır. Fixwhite pratik kullanımı ve boyutunun küçüklüğü günlük hayatta insanların tercih ettikleri ürünlerden biri haline getirmiştir.

 

Toppik  /  FixPlant Saç Gürleştiricilerinin Kullanımı:

           

 Toppik, Fixplant Toppik, Fixdeep Toppik, LuisBien Toppik, Dermmatch Toppik, FixWhite  vb. saç fiberlerini uygulamak pratik ve basittir. Öncellikle saçın kuru olmasına özen gösterilmeli ve uygulama öncesinde saça istenilen şekil verilmelidir. Daha sonra saçın 2-3 cm yukarısından şişeyi paralel olarak tutarak aşağı-yukarı silkeleyerek uygulama yapılır. Seyrelmiş saç uygulama sırasında tozla doldurularak kapatılır ve seyrek saç görünümü ortadan kalkar. Son olarak uygulanan saç tozuna sabitleyici saç spreyi Fixator sıkılır ve işlem tamamlanır. Saç toppikleri; Toppik, Fixplant Toppik, Fixdeep Toppik, LuisBien Toppik, Dermmatch Toppik vb. sadece şampuan yardımıyla saçtan çıkmaktadır. 

 

Saç Gürleştiricilerin Kullanım Süresi:

           

Toppik, Fixplant Toppik, Fixdeep Toppik, LuisBien Toppik, FixWhite,Dermmatch Toppik kullanım süresi saçın seyrekliğine göre değişmekle birlikte 30/45 gün arasındadır. 

 

 

 Kırklareli toppik, Kırşehir toppik, Kocaeli toppik, malatya toppik, Kütahya toppik, konya toppik, kilis toppik, manisa toppik, mardin toppik, mersin toppik, muğla toppik, muş toppik, Nevşehir toppik, Niğde toppik, ordu toppik, rize toppik, Osmaniye toppik, sakarya toppik, samsun toppik, Siirt toppik, sinop toppik, sivas toppik, Şanlıurfa toppik, Tekirdağ toppik, Şırnak toppik, tokat toppik, Trabzon toppik, tunceli toppik, uşak toppik, van toppik, Yalova toppik, Yozgat toppik, Zonguldak toppik,

Ankara fixplant, adana fixplant, afyonkarahisar fixplant, ağrı fixplant, Adıyaman fixplant, Aksaray fixplant, amasya fixplant, fixplant Artvin, bolu fixplant, burdur fixplant, bursa fixplant, Çanakkale fixplant, edirne fixplant, elazığ fixplant, Erzincan fixplant, Erzurum fixplant, Çanakkale fixplant, çankırı fixplant, çorum fixplant, denizli fixplant, Diyarbakır fixplant, düzce fixplant, edirnefixplant, elazığfixplant, Eskişehir fixplant, Gaziantep fixplant, Giresun fixplant, Gümüşhane fixplant, İstanbul fixplant, izmir fixplant, hatay fixplant, Isparta fixplant, Karabük fixplant, karaman fixplant, kars fixplant, Kastamonu fixplant, kayseri fixplant, Kırıkkale fixplant, Kırklareli fixplant, Kırşehir fixplant, Kocaeli fixplant, malatya fixplant, Kütahya fixplant, konya fixplant, kilis fixplant, manisa fixplant, mardin fixplant, mersin fixplant, muğla fixplant, muş fixplant, Nevşehir fixplant, Niğde fixplant, ordu fixplant, rize fixplant, Osmaniye fixplant, sakarya fixplant, samsun fixplant, Siirt fixplant, sinop fixplant, sivas fixplant, Şanlıurfa fixplant, Tekirdağ fixplant, Şırnak fixplant, tokat fixplant, Trabzon fixplant, tunceli fixplant, uşak fixplant, van fixplant, Yalova fixplant, Yozgat fixplant,fixplant amasya, aydın fixplant,  Antalya fixplant, Ardahan fixplant, Balıkesir fixplant, Bayburt fixplant, batman fixplant, bilecik fixplant, Bingöl fixplant, bitlis fixplant zonguldak fixplant,